Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Banorët e Astirit përsëri në protestë, IMT shkon për të prishur ndërtesat krah Unazës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

574c34b1ba5cf7fcdc81368ff2c3e43e

Disa banorë të Unazës së re kanë dalë në protestë paraditen e sotme për shkak se mjetet e IMT kanë shkuar sipas tyre pa paralajmërim për të prishur disa objekte krah rrugës.

Sipas banorëve, ata nuk kanë asnjë njoftim për prishjen e objeketeve të tyre, dhe IMT ka shkuar që në mëngjes pa paralajmërim. “Ne nuk kemi qenë kurrë kundër projketeve që zhvillojnë zonën, por kemi qenë kundër priojekteve korruptive dhe aferave kriminale që kjo qeveri bën”, tha një prej banorëve.

Më tej, ata kanë kërkuar që të marrin dëmshpërblimin në masën që u takon. “Qeveria po përdor Policinë si kamzhik ndaj qytetarëve të pambrojtur”, ka thënë më tej ai për Ora News.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img