Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Banka Kombëtare Tregtare në “black-out” total që nga dreka, njerëzit mbesin “pa lekë”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Banka Kombëtare Tregtare njofton se institucioni për shkak të disa problemeve teknike në sistemin qendror bankar, ka ndërprerje në disa shërbime bankare.

Mirëpo burime për Neësbomb bëjnë me dije se kjo problematike po vijon që prej orëve të drekës dhe njerëzit kanë mbetur “thatë” pa mundur të përfitojnë shërbimet bankare.

Në njoftimin e saj në rrjete sociale, vetë BKT thotë se ekipet e IT dhe partnerët globalë po bëjnë të gjitha përpjekjet për të zgjidhur problemin sa më shpejt të jetë e mundur. Institucioni kërkon ndjesë për këtë avari në sistem duke shpresuar që gjithçka të rregullohet.  

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img