Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

“Banditi nuk vjen aty se ka frikë”, Klevis Balliu tregon nëse do të ketë protestues të dhunshëm në tubimin e 7 korrikut

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike ka thirrur protëstë kombëtare në Tiranë , në 7 korrik. Shefi Organizativ i kësaj force politike, Klevis Balliu, i cili jo më larg se dje u emrëua në krye të këtij posti, u shpreh në një intervistë në  “Euroneës Albania”, se në protestë do të ketë qytetarë dhe nuk do të jetë e dhunshme.

“Thjesht koncepti i protestuesit të dhunshëm ka ardhur si rrjedhojë e një propagande të Edi Ramës. Nuk kemi organizuar ne ndonjëherë ne protesta të dhunshme. Nuk po sjellim banditë, po sjellim qytetarë. Nuk vjen banditi aty sepse ka alergji dhe frikë nga qytetarët”, u shpreh Balliu.

albsig

Sipas tij, nuk ka zgjidhje të problemeve madhore pa largimin e kryeministrit Edi Rama dhe shtoi se qëllimi është rrëzimi i regjimit të tij,

Balliu tha se të gjithë anëtarët e PD-së duhet të zbresin në terren për të mobilizuar qytetarët për protestën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img