Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Banda e Habilajve, SMS bombë e gazetares, e lexon ‘Live’: Drejtues të policisë shqiptare të implikuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetarja Klodiana Lala ka thënë se “drejtues të policisë shqiptare”, janë të implikuar të trafikun e drogës miliona dollarësh me bandën e Habilajve të shkatërruar nga autoritetet italiane, sipas një SMS-je që i mbërriti në telefon.

Lala tha se e beson informacionin që ia dërgoi me mesazh në telefon një zyrtar i lartë i Prokurorisë.

“Është e sigurtë që nga pala italiane ka një sërë drejtuesish të policisë shqiptare që janë të përfshirë me këtë grup kriminal dhe nga ana italiane po vazhdojnë hetimet. Nëse ky informacion, të paktën unë e besoj se vjen nga një zyrtar i lartë i prokurorisë, është i vërtetë, atëherë do kemi supriza”, thuhej në mesazhin që i mbërritin gazetares Lala në telefon.

Ajo tha se hetuesit italianë kanë përgjime dhe shumë shpejt “do kemi surpriza”, duke nënkuptuar se lidhjet e rrjetit të drogës me drejtues të policisë shqiptare mund të zbulohen. /Newsbomb.al

Më shumë
spot_img
spot_img