Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Ban Ki Moon: “Kumanova” të hetohet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Moon është shprehur i shqetësuar për situatën në Maqedoni dhe ka kërkuar hetim transparent dhe objektiv të ngjarjeve të ndodhura në Kumanovë.

“Sekretari i përgjithshëm fuqimisht mbështet thirrjet e BE-së dhe të anëtarëve të tjerë të bashkësisë ndërkombëtare të cilët i kanë bërë thirrje autoriteteve dhe të gjithë udhëheqësve politik që të bashkëpunojnë për të kthyer stabilitetin dhe plotësisht të hetojnë ngjarjet në mënyrë objektive dhe transparente”, thuhet në deklaratën e zyrës së sekretarit të përgjithshëm të OKB-së.

Më shumë

spot_img