Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Bamir Topi: Për krizën politike është fajtore edhe opozita, zgjidhja do vijë nga ndërkombëtarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5cef435beb965953ebeb0b6ab2aa8082

Ish-presidenti Bamir Topi, ka folur për krizën politike, për të cilën thotë se i është mbivendosur kriza institucionale. Teksa ka qenë i ftuar në “RTV Ora”, Topi përveçse mazhorancës fajësoi edhe opozitën për situatën politike.

“Në kushtet kur opozita është jashtë parlamentit e kam vështirë të interpretoj sesi do të shkojë situata politike. Por në rast se kemi ardhur në këtë pasiguri, për këtë lloj situate kaotike është dhe faji i opozitës”, u shpreh ish-presidenti.

Topi beson se zgjidhja e krizës do të vijë nga ndërkombëtarët, pavarësisht lodhjes së tyre.

“Ka një lodhje, por Shqipëria nuk mund të jetë jashtë vëmendjes së tyre. Do të vijë një moment kur kjo krizë do të persistojë dhe nuk do të prodhojë, bëhet fjalë për Kushtetuesen ku në rast se futesh me një pasiguri kur pritshmëritë ishin shumë të mëdha tregon që ke marrë një goditje shumë të rëndë. Jam e bindur që ata që do ta zgjidhin këtë situatë do të jenë ndërkombëtarët”, theksoi ish-presidenti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img