Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Bamir Topi: PD është shdërruar si një motel, disa e përdorën për karrierë e disa si llogore sulmesh ndaj kundërshtarëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-Presidenti Bamir Topi ka folur mbrëmjen e sotme për gjednjen në të cilën ndodhte Partia Demokratike, pas “luftës” që lideri historik Sali Berisha i ka shpallur kryedemokratit Lulzim Basha.

Sipas Topit, PD është kthyer në një motel që e kanë përdorur herë për karriera të çuditshme e herë si llogore për sulme ndaj kundërshtarëve.

“Do të përdor një fabul, një metafor që është shumë e rëndësishme. PD është ndërtuar në 1990, në ato kushte të vitit 1990 që e dini se si janë bërë ndërtesa në kuptimin metaforik, ndërtesa pa shumë kushte teknike, dikush një tullë, një shufër hekuri dhe ajo ndërtesë me kontributin e shumë njerëzve me aspirata, të përndjekur politik që e kishin parë si rreze shprese erdhën dhe kontribuan aty. Kjo godinë iu nënshtrua një trajtimi të çuditshëm, u larguan kontributorët dhe erdhën të tjerë e të tjerë, disa e përdorën si hotel, pavarësisht që sot, është transformuar në një motel në kuptimin metaforik të fjalës, e përdorën për karriera të çuditshme, për tranpolina për të bërë karriera, si llogore sulmi ndaj kundërshtarëve”, u shpreh Topi në Repolitix.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img