Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Balona spiune kineze mbi SHBA

Lajme të ngjashëm

Dy balona spiune kineze mbi Shtete e Bashkuara të Amerikës janë zbuluar gjatë ditëve të fundit.

Balona e madhe ka ndezur trazuar politikën e brendshme, drejtimin e gishtave politik dhe një krizë diplomatike ndërkombëtare, duke i lënë amerikanët në të gjithë zonën e mesme të vendit të shikojnë drejt qiellit për aparatin e bardhë lundrues.

Pas disa diskutimeve mbrëmjen e djeshme me një avion ushtarak, Amerika bëri të mudnur rrëzimin e një prej balonave spiune.

Më shumë