Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Balona përplaset me shtyllën e tensionit të lartë, pesë persona humbin jetën dhe 13 mijë banorë mbeten pa energji

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku pesë persona kanë humbur jetën.

Sipas mediave të huaja mësohet se një balonë në ajër është përplasur me një shtyllë tensioni të lartë në New Mexico dhe si pasojë 13 mijë banorë kanë mbetur pa energji elektrike.

Burime për policinë bëjnë me dije se personat të cilët humbën jetën ishin tre burra dhe dy gra pasi balona u përplas në një linjë energjie rreth Avenue Central dhe Bulevardin Unser, duke bërë që energjia të dilte jashtë kontrolli në zonë.

Shkaku i aksidentit është ende i paqartë, ndërsa autoritetet kanë nisur menjëherë një hetim për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Më shumë

spot_img
spot_img