Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
3.6kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

Balona merr flakë në ajër, 16 të vdekur në SHBA

Lajme të ngjashëm

16 persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e një zjarri që ka përfshirë dhe më pas ka rrëzuar një balonë në Lockhart  të Teksasit.

Autoritetet lokale kanë njoftuar se nuk ka të mbijetuar nga rrëzimi i balonës, e cila u përfshi nga flakët gjatë kohës që ishte në fluturim.

Ende janë të paqarta shkaqet që sollën zjarrin, ndërkohë që policia ka nisur hetimet. 


Më shumë