Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
3.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Balluku takon ambasadoren Yuri Kim: Biseduam për Skavicën, TEC-in e Vlorës dhe krizën energjitike globale

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku është takuar sot me ambasadoren e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim. Gjatë këtij takimi Balluku dhe diplomatja amerikane kanë folur për krizën energjitike.

Në një postim në Facebook, ministrja Balluku falënderon Kim për mbështetjen në mbarëvajtjen e projektit të Hidrocentralit të Skavicës dhe TEC-in e Vlorës.

“Me ambasadoren Yuri Kim diskutuam sot, ndër të tjerash, edhe për krizën energjetike globale, e cila thekson edhe një herë rëndësinë e dy projekteve shumë të rëndësishme dhe ambicioze që kemi në partneritet me Qeverinë Amerikane, Hidrocentrali i Skavicës dhe TEC-i i Vlorës, të cilat janë duke avancuar me ritme të mira. Si gjithmonë e falënderoj ambasadoren Kim për mbështetjen e saj dhe përfshirjen personale në mbarëvajtjen e këtyre projekteve ” shkruan Balluku.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img