Hapësire reklamuese

Aktualitet

Balluku shkarkoi Afrim Bakajn, ja DREJTORI i ri i portit të Durrësit

Shkruar nga Newsbomb

AgronTare emërohet drejtori i ri i Portit të Durrësit, pas shkarkimit të Afrim Bakajt.

Ky i fundit u shkarkua me vendim te ministres së re të Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku.Tare është konsull në Stamboll, njëherësh vëlla i Auron Tares, drejtori i Pergjithshëm i Agjensisë Kombëtare të Bregdetit, që tashmë do i besohet drejtimi i portit të Durrësit.

Kujtojmë se ky është shkarkimi i dytë i ministres së re brenda ditës. Më herët ajo shkarkoi kreun e ARRSH, Afrin Qendro duke e zëvendësuar me ministren e larguar të Sipërmarrjes, Sonila Qato. 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese