Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Balluku qetëson qytetarët: Fierza nuk është në pikën e vdekjes, ky është menaxhimi më i mirë që i kemi bërë kaskadës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Energjisë dhe Infrastukturës, Belinda Balluku hedh poshtë zërat se situata në liqenin e Fierzës është kritike dhe se niveli është “në pikën e vdekjes”.

Balluku tha në një intervistë për “Euroneës Albania” se situata është e vështirë për shkak të mungesës së rreshjeve, por Fierza nuk ndodhet në pikën kritike.

albsig

spring

“Përsa i përket liqenit të Fierzës, duhet të ndalem një moment. Unë nuk e di se kush ekspert thotë që Fierza është në pikën e vdekjes. Se nga 249 deri në pikën e vdekjes janë shumë metra, deri në 240 metra.

Këtu biem të gjithë dakord që nuk ka rënë shi, meqënëse nuk ka rënë shi, ne e kemi menaxhuar, ky është menaxhimi më i mirë i Fierzës duke bërë që të kemi edhe prodhim vendas. Në rast se ne kemi energji, nuk kemi ku ta depozitojmë, ndaj duam të nisim një politikë për këtë. Ne vazhdojmë ta menaxhojmë kaskadën”, u shpreh Balluku.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img