Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Balluku në Unazën e Madhe: Trafiku në Tiranë është rënduar dhe po punohet me ritme të shpejta, javën që vjen hapet loti 1

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b5d4b245750c3f1438d94ab6022d1c04

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku ka vijuar inspektimet në kantierin e Unazës së Madhe.

E shoqëruar nga drejtori i ARRSH Ergys Verdho, Balluku tha se nga të gjithë grupet e punës ka kërkuar që projekti të përfundojë sa më shpejt për faktin se trafiku në Tiranë është i rënduar.

Ministrja theksoi se kjo do të ndihmonte qarkullimin e jashtëm të qytetit.

“Këtu po bëhet një punë e mirë pasi do të kemi edhe ndërtimin e tuneleve”, tha Balluku.

“Javën që vjen përfundimisht hapet loti 1. Ndërsa pranvera e këtij viti na gjen me përfundimin e lotit 2 dhe lotit 3”, tha Drejtori i ARRSH, Ergys Verdho.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img