Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
31 %
3.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

Balluku: Kursimi i energjisë në kohë krize, detyrë për çdo qytetar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kriza energjitike, Balluku: Kursimi i energjisë në kohë krize, detyrë për çdo qytetar

Ministrja e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku i bën thirrje qytetarëve të kursejnë energjinë elektrike, në një kohë kur i gjithë kontinenti kërcënohet nga pasiguria energjitike.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Balluku shprehet se kursimi i energjisë elektrike në kushtet e krizës, është detyrë për çdo qytetar.

“Kursimi i energjisë elektrike në ditët e sotme, në kushtet e një krize botërore, është detyrë për çdo qytetar”, shkruan Balluku në Facebook.

 

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img