Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
58 %
3.1kmh
90 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
21 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
spot_img

Balluku bën deklaratën e FORTË: Protesta në Rinas, një plan i organizuar për bllokim deri në zgjedhje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka dhënë një deklaratë për mediat, për situatën e krijuar në aeroportin e Rinasit, pasi 65 kontrollorët ndaluan punën.

Gjatë fjalës së saj, Balluku ka bërë një deklaratë të fortë, ku ka thënë se e gjithë kjo situatë është krijuar për të penguar fluturimet deri në zhvillimin e zgjedhjeve.

“Për momentin nuk do të ketë fluturime komerciale u bëjmë me dije të gjithë qytetarëve, që sipas të gjitha planeve tona, pritet që të nisin nesër fluturimet për udhëtarët.

Kjo situatë e rëndë dhe e jashtëzakonshme padyshim na ka bërë të kuptojmë se ka qenë një plan i organizuar për të pasur një bllokim deri ditën e fundit të zgjedhjeve. Megjithatë janë marrë të gjitha të dhënat në këto momente për të bërë një verifikim edhe më të thellë të kësaj situate dhe për të arritur në konkluzione e duhura. Rëndësi ka që trafiku ajror ka filluar punën dhe po punojmë për të rikthyer gjithçka në normalitet”,- tha Balluku ndër të tjera.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img