Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
34 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

“Ballkani i Hapur, nismë e rrezikshme”, Rudina Hajdari akuza Ramës: Ka futur kriminelë dhe trafikantë në parlament

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari, ka qenë sot e pranishme në tryezën e organizuar nga kreu i PD, Sali Berisha, me temë “Të rikthejmë Shqipërinë në rrugën europiane”.

Gjatë këtij takimi ajo hodhi akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama, duke thënë se e ka mbushur Parlamentin me kriminelë e trafikantë droge, ndërsa theksoi se “Ballkani i Hapur” është një nismë e rrezikshme në të gjitha nivelet.

albsig

spring

“U futën kriminelë në Parlament, u futën trafikantë droge në Parlament, si deputetë, pra u rrit korrupsioni në mënyrë galopante. Kemi kaluar nga një vend, që hapi rrugët për BE, pas 2013 në një vend që ka shpërndarë krimin e organizuar në cdo cep të Shqipërisë, ku fëmijët tanë nuk ndihen të sigurt, e ardhmja jonë nuk ndihet e sigurt dhe kemi një Shqipëri të shpopulluar. Qeverisja e Edi Ramës ka bërë vetëm hapa pas, duke futur kriminelë në Parlament, duke shpërndarë drogë, duke futur Shqipërinë në hartën e zezë të trafikut.

Kam qenë aty, në Holandë, Danimarkë, Gjermani, duke qenë okulare e bisedimeve që bëheshin për këto tema dhe ishte e pamundur të mbroja vendin tonë përballë këtij realiteti. Dhe ai sot shkon dhe më tutje, kërkon të zëvendësojë proceset integruese të BE me një proces tjetër të rrezikshëm në të gjitha nivelet, pra “Ballkanin e Hapur”. Nëse ne nuk çohemi përballë këtij realiteti, atëherë kemi dështuar si opozitë, si PD, që ka mision të qëndrojë në procesin e integrimit, por ne do dështojmë dhe si ekonomi shqiptare”, u shpreh Rudina Hajdari.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img