Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

“Ballkani i Hapur”, në Kosovë shfaqen parrulla kundër Edi Ramës (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa dhjetëra parrulla kundër Edi Ramës janë shfaqur të shkruara në muret e pallateve në Kosovë.

Parrulla që lexon “Unë jam mirë kur është mirë Serbia – Edi Rama”, është një ironi për kryeministrin shqiptar, një lojë fjalësh me shprehjen e famshme të Isa Boletinit, “Unë jam mirë, kur është mirë Shqipëria”.

Parrullat anti-Rama në Kosovë shfaqen disa ditë pas takimit të kryeministrit Edi Rama me Aleksandër Vuçiç të Serbisë, për nismën e quajtur “Ballkani i Hapur”.

Kjo nismë është kundërshtuar nga shumë ekspertë e politikanë shqiptarë në Maqedoninë e Veriut dhe në Shqipëri, përfshi edhe kryeministrin Albin Kurti, që e bojkotoi këtë takim.

dfg4rh4hh

Më shumë

spot_img