Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Balliut nuk i del e “keqja” me Bashën: Ne burgosemi dhe mbytemi me gaz, vjen njëra atje, të merr vendin dhe futet në Parlament

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputetit Klevis Balliu nuk i ka dalë ende inati me kryedemokratin Lulzim Basha, për faktin se ky i fundit nuk e futi në listat e deputetëve në zgjedhjet e 25 prillit.

Ai u shpreh në emisionin “Opinion” se Kryesia e PD-së është një turp, teksa shtoi se pavarësisht se është arrestuar dhe ka protestuar, vendin e tij në Parlament e ka zënë një tjetër nuk ka asnjë meritë.

“Kryesia e Partisë Dmeokratike është një turp sepse reflekton zero meritokraci. Ajo Kryesi duhet të flasë me Autoritetin e Dosjeve, me atë duhet të merret. Ne dënohemi me burg, proteston, punon, dhe vetëm kur të vjen njëra që ka marrë mandatin ndërkohë që ne mbyteshim me gaz atje dhe futet në parlament. Ai prandaj i emëroi Sekretariatet, se nuk i njohin ata”, tha Balliu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img