Hapësire reklamuese

Politikë

Balliu: Ambasadori i OSBE, një tyryfyçkë. Rama ka rënë që nga ky moment

Shkruar nga Newsbomb

Botuesi i gazetës “55”, Fahri Balliu, e ka quajtur ambasadorin e OSBE në Shqipëri, Bernd Borchardt, “një tyryfyçkë”, dhe të blerë nga kryeministri Edi Rama, për të cilin tha se ka rënë, pas deklaratave të kreut të LSI, Ilir Meta.

“Rama vajti për peshk por nuk kapi gjë. Rama që në këtë moment ka rënë. Basha nuk ka nevojë të rakordohet me Metën. Me përjashtim të Ramës që po përsërit Haxhi Qamilin që thoshte “Unë s’pyes për Austrinë se kam peqinin dhe Kavajën”, dhe me një ambasador tyryfyçkë, ai i OSBE që tha për 2 milion euro kanabis, me disa ambasadorë të blerë, ky mendon se duke patur këto do fitojë”, u shpreh Balliu gjatë emisionit “Opinion”.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese