Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Balla zbulon përse e do mandatin e tretë: S’kemi bërë gjëra të mëdha, por në shtëpitë tuaja tani ka 21 orë furnizim me ujë të pijshëm

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a8707d5e5de9e51a8d42f38e2fbeb59f

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka zhvilluar një vizitë sot në qytetin e Elbasanit, ku është takuar me simpatizantë të PS.

Gjatë këtij takimi, Balla u ndal tek çështja e mbetjeve urbane dhe ujit të pijshëm. Ai tha se në vitin 2013 Elbasani kishte vetëm 8 orë ujë, ndërsa sot ka deri në 21 orë furnizim me ujë të pijshëm.

“Elbasani ka hyrë në një proces pa kthim urbanizimi total. Unë e dua mandatin e tretë për Elbasanin. Nuk është se nuk kemi bërë gjëra të mëdha. Mbetjet sot janë një ndër sfidat më të mëdha të shumë qyteteve në Itali. Ne këtë çështje e kemi zgjidhur. E kemi gjetur Elbasanin në 2013 me 8 orë ujë të pijshëm, sot nuk kemi 24 orë, por kemi 18, 21 në zona të caktuara”., u shpreh Balla.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img