Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Balla takon pensionistët në Elbasan dhe kritikon Bashën: Premtimet i bën si karamele

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8e7fbb37894c916c9b18a8ea5141fca9

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, zhvilloi sot një takim me disa pensionistë në qytetin e Elbasanit.

Gjatë bashkëbisedimit me të moshuarit, drejtuesi politik i PS në Elbasan preku sistemin e pensioneve, ku tha se ky sistem në vitin 2013 kishte falimentuar, e ku sipas tij u desh ndërhyrja e kësaj qeverie për ta shpëtuar nga falimentimi.

“Kam dëgjuar shpesh bëhet një akuzë ndaj nesh ku janë 300 mijë vende pune? Këtu janë sepse e vërteta është se sot ne Shqipëri janë 300 mijë pagues të skemës së sigurimeve shoqërore se sa ishin në 2013. Numri i shqiptarëve sot që paguajnë kontributin e tyre është 300 mijë më shumë dhe duke qenë se këta po paguhen më shumë ne sot kemi mundësinë të balancojmë skemën e pensioneve”, theksoi Balla.

Sekretari i Përgjithshëm i PS në këtë takim ironizoi edhe kreu e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për të cilin tha se premtimet i ka si karamele.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img