Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Balla: Sot mbledhim Kryesinë e PS, nesër zgjedhim Presidentin  

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla, ka komenetuar zgjedhjen e Presidentit të ri. 

Nga Fieri, ai bën me dije se sot në 17:00 do të mblidhet  Kryesia e PS, ku do të diskutohet në lidhje me kandidatin e mundshëm për President që maxhoranca do të propozojë nesër.

albsig

Po ditën e nesërme Balla njofton se do të zgjidhet Presidenti i ri i Republikës së Shqipëerisë.   

“Kryesia e PS do të mblidhet sot në orën 17:00. Do të vijojmë me diskutime të nisura  në mbledhje të njëpasnjëshme. Nesër në orën 12: 00 ne do të shkojmë me një emër dhe në orën 18:00 do të zgjidhet presidenti i ri i Republikës.Unë nuk do të hyj në diskutimet e emrave në këto pak orë. Do të bëjmë një vlerësom strikt të emrit”,njofton Balla.

Kujtojmë se opozita nuk propozoi asnjë emër për kandidat për President, ndërsa maxhoranca në raundin e dytë dhe të tretë nuk propozoi asnjë emër, pasi kështu u ra dakort.  Më herët Balla tha se PS i ka votat për të zgjedhur kreun e ri të shtetit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img