Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Balla: Situata e zjarrit në Krastë e rëndë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë ditës së sotme, zjarri që ka përfshirë kurorën e gjelbër të Elbasanit në Krastë vijon të jetë i përmasave të mëdha.

Për shuarjen e flakëve po punojnë zjarrëfikset dhe forcat e ushtrisë, të cilat ende nuk kanë mundur të vëndosin nën kontroll flakët.

albsig

Sipas depuetit të Patrisë Socialiste të qarkut të Elbasanit,  Taulant Balla situata në Krastë vazhdon të jetë edhe më e rënde. Balla thekson se ka kontaktuar me ministren e Mbrojtjes dhe me ministrin e Brendshëm për vënien në dispozicion të më shumë forcave të ushtrisë dhe forcave të tjera zjarrfikëse.

Ndërsa lidhur me tre vatra zjarri në Librazhd, deputeti Balla, i cili sot ka qenë duke ndjekur nga afër situaten atje, u shpreh se situata më e vështirë është në Kostenjë, ku zjarri ka ardhur nga zona e Bulqizës dhe ka kaluar në zonën e Librazhdit.  Si pasojë e zjarreve janë dëmtuar shumë hektarë pyje dhe kullota.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img