Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

‘Balla shpenzoi 600 mijë EURO për charter’, reagon drejtoresha e ALBCONTROL: Nuk i kemi të dhënat e pasagjerëve, Salianji të gjej burim tjetër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Reagon drejtoresha e Albcontrol, Belinda Balluku, pas akuzave të deputetit demokrat Ervin Salianji, se Balla ka shpenzuar 600 mijë euro për të udhëtuar me charter.

Balluku, nëpërmjet një postimi në twitter, deklaron se Albcontrol nuk ka asnjë të dhënë për pasagjerët, dhe deputeti demokrat duhet të gjej buri tjetër për vërtetësinë e deklaratave të tiij.

“Albcontrol ofron navigimin ajror ne RSH. Albcontrol nuk ka disponuar ndonjëherë e as nuk disponon te dhënat e pasagjerëve, sepse ky informacion nuk është në tagrin dhe interesin e operimeve që kryejmë. Deputeti Salianji të gjej burim tjetër për vërtetësinë e deklaratës së tij”, deklarond drejtoresha e Albcontrol.

Kujtojmë që deputeti demokrat Ervin Salianji tha se kreu i Grupit të PS Taulant Balla ka udhëtuar 25 herë me trafikantin e drogës Edmond Bega. Demokrati deklaroi se një udhëtim me charter kushton 30 mijë euro dhe se Balla duhet të japë shpjegime për 600 mijë eurot e harxhuara.

Ndërsa Balla i mohoi akuzat, duke i quajtur shpifje ndaj tij.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img