Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Balla publikon mesazhin e Merkel: Situata është serioze, nuk ka patur sfidë më të madhe pas Luftës II Botërore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dd77fedc1075f0e973230a346b41dffc

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka publikuar mesazhin e Kancelares gjermane Angela Merkel, që iu drejtua qytetarëve gjermanë për situatën e krijuar nga koronavirusi.

Merkel thotë se situata është shumë serioze, dhe kjo shkallë veprimi nuk është parë që nga Lufta e dytë Botërore.

“Situata është serioze. Ju lutem merreni seriozisht. Që nga bashkimi Gjerman, në të vërtetë që nga Lufta e Dytë Botërore, nuk ka patur një sfdë tjetër për kombin tonë që të kërkojë një shkallë të tillë veprimi të përbashkët dhe të bashkuar”, shkruhet në mesazhin e Merkel.

Edhe pse në Kinë numri i të infektuarve është ulur ndjeshëm, në Europë po shtohen të prekurit dhe vdekjet, duke e bërë epiqendrën e këtij koronavirusi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img