Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Balla propozon Komisione shtesë: 8 janë pak, kemi marrë dakordësinë e opozitës për të shtuar numrin e Komisioneve Parlamentare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i grupit Parlamentar, Taulant Balla pas përfundimit të seancës plane ka folur në një konferencë për media.

Ai është shprehur edhe një herë se Komisonet Parlamentare për shkak të pandemisë do të zhvillohen edhe në mënyrë tradicionale, por edhe online.

Ai ndër të tjera u shpreh se mbledhjen e kryetArëve kanë rënë dakord për disa çështje teksa ka shtuar se ka propozuar që të jetë më shumë komisione.

Balla edhe një herë përmendi se mazhoranca e ka dorën e shtrirë për opozitën.

“Është qartësisht shpjeguar natyrshëm do ketë komisione qe do vijojnë online dhe do ketë edhe komsione tradicionale që do shfrytëzojnë për të zhvilluar një mbledhje me distance.

Mbledhjet do jetë sipas formatit tradicional. Nëse do ketë nje mbledhje të rënëdësishe atëhere do të jetë me të pranishëm. Por në një punë normale sikur zhvillohet edhe ne EU apo Asamble të njëjtën gjë edhe kuvendi i Shqipërisë për atë që ramë dakort është vaksinimi i detyrueshëm i të gjiithë deputetëve,” tha Balla.

“Gadishmëria ime është që të ulemi dhe të fillojmë punën për disa ndryshime në rregulloren e Kuvendit. 8 komsione janë shumë pak për të kryër një punë shumëë pak. Ky është një propozim. Komisioni Prodhues është nj fushë shumë e madhe dhe do ishte mirë të ishte e ndarë.

Një për bujqësinë dhe një për mjedisin, kam marrë dakordësinë dhe në këtë vështrim Kuvendi ka hyrë në normalitet” tha Balla ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img