Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Politikë

Balla nga Shkodra: Të intensifikohet puna për goditjen e grupeve kriminale dhe pastrimin e alpeve nga kultivimi i lëndëve narkotike

Shkruar nga Newsbomb
Balla nga Shkodra: Të intensifikohet puna për goditjen e grupeve

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, ka nisur turin e takimeve nga Shkodra. Ai zhvilloi ditën e sotme një takim me strukturat drejtuese të Drejtorisë Vendore të Policisë shkodër, ku i kërkoi infensifikimin e punës për goditjen e grupeve kriminale si dhe pastrimin e apleve e zona të thella nga kultivimi i lëndëve narkotike.

Gjithashtu ai u bëri thirrje atyre që të merren të gjitha masat përsa i përket mbarëvajtjes së sezonit turistik.

Ndër të tjera, ministry Balla theksoi se strukturat e Policisë duhet të kenë vëmendje më të shtuar edhe ndaj ndërtimeve pa leje, sidomos në qendrat urbane dhe zonat turistike.

© Fotot e marra nga Facebook i Ministrise se Brendshme 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese