Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Balla në Prishtinë, takim me Albin Kurtin: Do vijojë puna për forcimin e bashkëpunimin edhe në nivel të grupeve parlamentare

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetar i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla sot ndodhet për një vizitë në Kosovë, ku është takuar dhe me kryeministrin Albin Kurti.

Balla me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se marrëveshjet e nënshkruara mes dy qeverive në Mbledhjen e Elbasanit ishin një hap i madh, teksa shkruan se nivelin e bashkëpunimit do ta forcojnë dhe në nivel të grupeve tona parlamentare.

“Prishtinë📍Takim me Kryeministrin e Kosovës, Kryetarin e Vetëvendosjes @Albin Kurti. Marrëveshjet e nënshkruara mes dy qeverive në Mbledhjen e Elbasanit ishin një hap i madh në drejtim të lehtësimit të lëvizjes në dy anët e kufirit, njohjes së diplomave apo kontributeve të sigurimeve shoqërore dhe krijimit të hapsirave më të mëdha të bashkëpunimit ekonomik mes dy shteteve tona. Do të forcojmë bashkëpunimin edhe në nivel të grupeve tona parlamentare” shkruan Balla në postimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img