Balla në mbledhjen pa kamera: Një ligj do pengojë të inkriminuarit të jenë në poste drejtuese

Publikuar tek: politike, më 10:58 08-09-2015 Balla në mbledhjen pa kamera: Një ligj do pengojë të inkriminuarit të jenë në poste drejtuese Taulant Balla, deputet i PS

Partia Socialiste ka mbledhur strukturat e saj në qarkun e Elbasanit, nga ku kanë folur greu i grupit parlamentar të PS dhe koordinatori, njëkohëësisht deputet Taulant Balla.

Mbledhja është bërë pa kamera por news24 bën me dije se Balla ka thënë në mbledhje se shqipëria do të ketë një ligj për ndalimin e personave të inkriminuar të cilët duan të angazhohen në poste drejtuese.

Takimi me strukturat e Partisë Socialiste ka të bëjë me komunikimin tonë me qytetarin. Ne jemi pranë njerëzve jo vetëm për fushata zgjedhore. PS është në një proces ristrukturimi dhe ftoj çdo të ri të bëhet pjesë e partisë më të madhe në vend”. Kështu i ka ftuar deputeti i PS-së Taulant Balla të rinjtë të bëhen pjesë e partisë së tij, ndërsa sa i takon procesit të dekriminalizimit Balla tha se shumë shpejti Shqipëria do të ketë një ligj që pengon angazhimin në poste të larta drejtuese të personave me rekorde kriminale.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009437084197998
array(1) { ["section"]=> string(98) "balla-ne-mbledhjen-pa-kamera-nje-ligj-do-pengoje-te-inkriminuarit-te-jene-ne-poste-drejtuese-20249" }