Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Balla në Londër takon studentët shqiptarë: “Ambasadorët” e vërtetë të Shqipërisë në universitetet më të mira të kryeqytetit anglez

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ndodhet në Londër për të marrë pjesë në Konferencën mbi 100-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar.

Balla është takuar në Londër me me disa studentë shqiptarë të cilët studiojnë në Londër. Studentët kishin një thirrje për ambasadën Shqiptare në Angli, ku kërkuan që të bëhen bashkë dhe të ndajnë eksperiencat e tyre.

Në një video të publikuar në rrjetin social facebook Balla deklaron se studentët janë ‘ambasadorë’ të vërtetë të Shqipërisë në univeristetet më të mira të kryeqytetit anglez.

“Londër📍Përpara fjalës time në Konferencën mbi 100-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar 🇦🇱🤝🇬🇧, shumë krenar të takoj katër “ambasadorë” të vërtetë të Shqipërisë në univeristetet më të mira të kryeqytetit anglez: Dorela Lazaj, Bledar Shehu Hekuran H. Budani, Aurora Baba” shkruan Balla.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img