Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Balla ‘mesazh anonim’ Berishës, në Kuvend bëhet edhe estradë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1de52f85065c1ce7fa650a1362469669

Ndonjëherë nuk i kupton se kur e kanë seriozisht shqetësimin e tyre për hallet që shqetësojnë popullin dhe se kur bëjnë estradë me njëri-tjetrin.

Vetëm pak pasi e gjitha salla ishte përfshirë nga debatet e ashpra dhe deputetët e opozitës i kishin ndërprerë fjalën deputetit të PS-së, Taulant Ballës, situata është kthyer me shpejtësi në komike.

Nga vendi i tij në sallë, Balla ka thënë se i ka dërguar një mesazh nga numri i tij ish-kryeministrit Berisha, ku shkruhej se vetë ai (Taulant Balla) kishte parcela me drogë në Librazhd. Sipas deputetit të PS, ky mesazh u ‘denoncua’ nga Berisha në foltoren e Kuvendit si akuzë kundër tij.

“Kolegët do të qeshin, por seancën e kaluar i dërgova një mesazh (Berishës) ku i thoja që në Librazhd ka një arë të mbjellë me hashash nga Taulant Balla…dhe ky e lexoi sot mesazhin tim. Ju vë celularin tim në dispozicion. I çoj mesazh me numrin tim dhe ky e lexoi këtu mesazhin tim”, tha deputeti socialist.

Lexo edhe:

Berisha-Balla sfidojnë njëri tjetrin, vënë ‘bast’ mandatet e tyre

Deputetët demokratë rrethojnë Ballën, Tahiri ngrihet në këmbë 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img