Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Balla “ha” ëmbëlsirën “Meta” dhe jep mesazhin: Sheqeri bën keq për shëndetin, por s’bëhet pa to

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetar i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka bërë një postim me nota humori në rrjetet sociale.

Ai ka ndarë një foto me disa ëmbëlsira, ku në njërën ishte shkruar “Meta”, kjo për emrin e ri që i është vënë rrjetit gjigant “Facebook”, teksa jep edhe një mesazh.

“Ëmbëlsirat dhe sheqeri 🍭 bëjnë keq për shëndetin, por s’bëhet pa to😂”, shkruan Balla në postimin e tij.

Ndërsa në një koment me poshtë specifikon “behet fjale per emrin e ri te Facebook, jo per Presidentin ne detyre te RSH”.

Kujtojmë që Mark Zuckerberg bëri para disa ditësh të ditur se gjiganti i rrjeteve sociale Facebook do të ndryshonte emër, në Meta.

Menjëherë pas këtij njoftimi në rrjetet “plasën” “memet”, duke lidhur kështu ndryshimin e emrit me presidentin Ilir Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img