Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Balla deklaroi se do nisin hetimet ndaj videos së Oriola Pamburit, reagon Vokshi duke renditur faktet: Shqipëria, zonë e kuqe dhe e izoluar nga Evropa

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3a9197f30f4786290b9648711e7ae4f1

Ditën e sotme Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla u shpreh se do të nisin hetimet për videon që publikoi ish-deputetja e PD, Oriola Pampuri, e cila shprehet se në ‘shëndetësinë falas’ të Edi Ramës, shqiptarët blejnë vetë nga ushqimi deri tek respiratorët’.

Ballës i është përgjigjur ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi, shkruan se ‘Edi Rama dhe surrogati i tij Taulant Balla mund të shajnë e mallkojnë gjithë ditën, por nuk e ndalojnë dot opozitën dhe qytetarët të ngrenë zërin kundër braktisjes dhe padrejtësive të qeverisë’.

Ndër të tjera ajo shkruan se Shqipëria është sot një zonë e kuqe COVID dhe i izoluar nga Europa.

Postimi i plotë i Vokshit:

Taulant Balla ka shpërndarë sot një fletërrufe të shkruar nga Edi Rama kundër opozitës dhe me gjuhë urrejtje kundër koleges Orjola Pampuri vetëm pse ajo përballi me fakte të vërtetën e dështimit të qeverisë përballë pandemisë.

  • Është fakt që Shqipëria është e fundit për numrin e testimeve për 1 milion banorë.
  • Është fakt që Shqipëria është ndër 4 vendet e para për vdekjet ditore.
  • Është fakt se Shqipëria renditet ndër vendet me numrin më të lartë të përhapjes së rasteve të reja.
  • Është fakt se propaganda shfaq spitale si në Zvicër, ndërsa qytetarët blejnë edhe respiratorë.

Edi Rama dhe surrogati i tij Taulant Balla mund të shajnë e mallkojnë gjithë ditën, por nuk e ndalojnë dot opozitën dhe qytetarët të ngrenë zërin kundër braktisjes dhe padrejtësive të qeverisë.

Shqipëria është sot një zonë e kuqe COVID dhe i izoluar nga Europa, sepse qeveria e Taulant Ballës kishte prioritet vjedhjen me tendera sekretë, jo bërjen e testimeve masive dhe marrjen e masave të tjera për mospërhapjen e virusit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img