Balla-Berishës: ‘’Vjen te ne dhe na thua kusarë?! Ti kryekusar që s’ke lënë pasuri!’’ I bën dhe një ultimatum

Publikuar tek: politike, më 13:23 17-03-2016 Balla-Berishës: ‘’Vjen te ne dhe na thua kusarë?! Ti kryekusar që s’ke lënë pasuri!’’ I bën dhe një ultimatum

“Vjen te ne dhe na thua kusarë?! Ti kryekusar që s’ke lënë pasuri!’’, kështu i është drejtuar Berishës, në mungesë, Balla. Berisha kishte lënë së bashku me deputetët e opozitës sallën e Kuvendit, në shenjë proteste.

Deputeti socialist Taulant Balla i ka kujtuar ish-kryeministrit shpërthimin e Gërdecit, duke i përmendur edhe dy fëmijët: djalin Shkëlzen dhe vajzën Argita.

“Djali i Saliut hodhi në erë Gërdecin. Shkëlzen e Sali Berisha nuk janë marrë në pyetje. Argitën e ushqeve me korrupsion. Nuk ka asnjë faturë nën 1 milion dollarë, të gjitha në 1 milion e lartë..

Vjen te ne dhe ne e na thua kusar? Ti kryekusar që s’ke lënë pasuri!”, tha Balla.

Në fund e mbylli me ultimatumin: “O Reformën në Drejtësi, ose zgjedhje të parakohshme!”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098869800567627
array(1) { ["section"]=> string(107) "balla-berishes-vjen-te-ne-dhe-na-thua-kusare-ti-kryekusar-qe-s-ke-lene-pasuri-i-ben-dhe-nje-ultimatum-35329" }