Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Bakshishi i majmë i kushtoi shtrenjtë kamarieres, nuk pranoi ta ndajë me kolegët, pushohet nga puna

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shuma e majme e bakshishit i ka kushtuar me vendin e punës një kamariereje në Bentonville.

Ryan Brandt, një kamariere në restorantin Oven & Tap në Bentonville, mori një bakshish prej 4,400 dollarësh, të cilën duhej ta ndante me një kolege tjetër.

Klientët bujarë ishin 44 drejtues të pasurive të paluajtshme nga i gjithë vendi, të cilët po takoheshin për një konferencë dhe secili vendosi të ofronte 100 dollarë për shërbimin që iu bë në restorant.

Por menaxheri i restiorantit e detyroi atë që bakshishin ta ndajë me gjithë stafin. Kur ajo kundërshtoi, restoranti e pushoi nga puna.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img