Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Babai tha se mund të jetë detyruar nga persona të tjerë, gjyqtarja Enkelejda Hoxha merret me urgjencë në pyetje nga SPAK

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8407d0fa7e14b5d80d98398424efa96b

Gjyqtarja e Krujës Enkelejda Hoxha, e arrestuar nga SPAK për shkak se lironte të dënuarit me burgim të përjetshëm në këmbim të shumëve të mëdha të parave, është marrë ditën e sotme në pyetje nga SPAK.

Ka qenë deklarata e babait të saj, i cili pak ditë më parë është shprehur se ata janë në gjendje të vështirë ekonomike dhe e bija mund të jetë detyruar që të lirojë këta persona, që kanë bërë prokurorin Altin Dumani ta thërrasë me urgjencë në Prokurorinë e Posaçme.

Ndërkohë prokuroria ka shtrirë hetimet në një tjetër pistë , pasi hetuesit  eSPAK po verifikojnë edhe transferimet e viteve të fundit në burgun e Fushë Krujës.

Edhe Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë kan nisur një hetim disiplinor për të gjitha lirimet që janë bërë kohët e fundit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img