Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Babai SHQIPTAR vrau vajzën dhe dhëndrin, POR nuk shpallet fajtor (ARSYEJA)

spot_img

Lajme të ngjashëm

412eaf8d95d4b48c402738ebbf939d96

Shqiptari që jetonte në Australi, i akuzuar për vrasjen e vajzës dhe dhëndrit, nuk është shpallur fajtor.

Kjo pasi ai ka rezultuar me probleme mendore.

Ishte mëngjesi i 31 dhjetorit 2019 kur babai shqiptar Osman Shaptafaj, qëlloi për vdekje vajzën e tij 25-vjeçare Lindita Musai dhe dhëndrrin Veton Musai 29 vjeç, të martuar prej një viti.

Vajza e tij Lindita, 25 vjeçe vdiq në vendin e ngjarjes, ndërsa dhëndri  Vetoni, vdiq të nesërmen në spital.

Osman Shaptafaj i akuzuar për dy vrasje, për shkak të shëndetit mendor nuk është shpallur fajtor.

Sipas ‘Daily mail’ i  akuzuari do të kthehet në Gjykatën Supreme për një seancë dëgjimore në 29 maj.

97256657_1104873166544171_4624114966587244544_n.jpg

97477087_544177982896072_5063268178533023744_n.jpg

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img