Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Babai mban dorën e vajzës së pajetë në rrënoja, historia pas fotos së trishtë që po bën xhiron e rrjetit

Lajme të ngjashëm

Tërmeti shkatërrimtar që goditi mëngjesin e së hënës Turqinë dhe Sirinë, na ka përballur me pamje dramatike dhe të trishta.

Kështu ishte dhe fotoja e një babai, Mesut Hancer që mbante dorën e vajzës së pajetë, Irmak 15 vjeçë që ishte nën rrënoja. Fotoja e trishtë ka bërë xhiron e rrjetit.

Fotografia që theu zemrën e miliona qytetarëve, ka edhe një histori të trishtë. Vajza dhe babai të friksuar nga tërmeti ishin pothuajse jashtë ndërtesës, deri në momentin ku një copë betoni u preu në mes rrugën e tyre për të dalë jashtë nga ajo ndërtesë që do të rezultonte fatale për 15-vjeçaren Irmak.

Kujtojmë që numri i viktimave në Turqi dhe Siri vijon të rritet, ku deri më tani raportohet për 11 mijë viktima dhe dhjetra mira të plagosur, ndërsa ekipi i shpëtimit vijon punën në të ftohtin e acartë.

 

Më shumë