Tirana
clear sky
30.9 ° C
30.9 °
30.9 °
33 %
2.6kmh
3 %
Mër
31 °
Enj
30 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
26 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Babai dhe vajza mbetën të bllokuar në makinë nga dëbora, polici mban në shpinë vogëlushen dhe e dërgon në spital

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Greqia është përfshirë nga moti i acartë, temperatura të ulta dhe reshje intensive dëbore, të cilat kanë goditur disa zona. Emergjencat civile dhe forcat policore dhe ushtria kanë zbritur në terren për të qenë në gatishmëri të qytetarëve, të cilët janë të bllokuar nëpër shtëpitë e tyre.

Ndërkohë autostrada në Attiki Odos prej ditës së djeshme vijon të jetë e bllokuar nga dëbora. Në pamjet e publikuara nga mediet greke, shihet një polic që mban mbi shpinë një vajzë të vogël, e cila ishte e bllokuar në Attiki Odos.

Policët gjetën të ngujuar në automjetin e tyre babain dhe vajzën e tij të vogël, teksa përpiqeshin për të mbijetuar nga i ftohti “polar”. Ekipet e shpëtimit larguan babain nga aty, ndërsa vogëlushen e dërgua në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img