Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Baba për herë të parë, zbulohet kuptimi i veçantë i emrit të vajzës së Granit Xhakës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy ditë më parë Leonita dhe Granit Xhaka u bënë prindër për herë të parë me ardhjen në jetë të vajzës së tyre.

albsig

spring

Dje, Leonita zbuloi edhe emrin e veçantë të vajzës të cilën e kanë quajtur Ayana.

Por cila është domethënia e këtij emri mjaft të veçantë?

Ayana është një emër indirekt Kur’anor për vajzat që nënkupton një vajzë e cila ka sy të mëdhenj dhe që është e mprehtë. Rrjedh nga rrënja (sytë) AIN-Y-N, e cila përdoret në shumë vende islame.

Ndërkohë, në kulturën etiopiane, i njëjti emër nënkupton një ‘lule të bukur’.

Screenshot_2-24-768x627.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img