Azerbaixhan, 16 të vdekur dhe 50 të plagosur nga zjarri në një ndërtesë

Publikuar tek: bota, më 20:40 19-05-2015 Azerbaixhan, 16 të vdekur dhe 50 të plagosur nga zjarri në një ndërtesë

16 persona kanë humbur jetën dhe dhe 50 të tjerë janë plagosur si pasojë e një zjarri të rënë në një pallat në Baku të Azerbaixhanit.

Zjarri masi përfshiu një pallat 16 katësh dhe u deshën disa orë për ti vënë flakët nën kontroll. Kryeprokurori i Azerbaixhanit, Zakir Garalov, tha se shkak i përhapjes së flakëve në një kohë rekord, u bë cilësia e dobët e paneleve plastike me të cilat ishte veshur ndërtesa. Një hetim për të përcaktuar shkaqet e sakta të tragjedisë, ka nisur menjëherë pas operacionit të shpëtimit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Turqi, qëllohet në kokë 19-vjeçarja e talent show-t pasi vendosi të marrë pjesë në konkurs
Arabia Saudite njofton për 8 vende të lira pune, ekzekutorë në publik »
Article Logic
Execution time: 0.01144003868103
array(1) { ["section"]=> string(76) "azerbaixhan-16-te-vdekur-dhe-50-te-plagosur-nga-zjarri-ne-nje-ndertese-11523" }