Avokatja e Shtetit, Hicka: Prokuroria t’i japë fund kallëzimeve politike, gjoja hetues vijnë vërdallë në zyrat tona

Publikuar tek: politike, më 13:14 15-10-2015 Avokatja e Shtetit, Hicka: Prokuroria t’i japë fund kallëzimeve politike, gjoja hetues vijnë vërdallë në zyrat tona

Avokatja e Shtetit, Alma Hicka ka reaguar pas kallëzimit nga Kontrolli i Lartë i Shtetit për shpërdorim detyre së bashku me ministrin e Energjisë, Damian Gjiknuri për dëmin e shkaktuar në buxhetin e shtetit me vlere 479 milionë euro.

Sipas Hickës akuzat janë politike dhe kanë nisur rreth një vit më parë në Kuvend. Ajo ka kërkuar nga Prokuroria t’i japë fund kallëzimeve politike ndërsa shprehet se kallëzimi është publikuar para se t’i vinte raporti.

“Akuzat u përshkallëzuan me përgojimin për aferën DIA, por çëshjta nuk u ndoq në arbitrazh nga Avokati i Shtetit”, ka thënë Alma Hicka duke shtuar se akuzat jaën bërë nga “disa gjoja hetues që vijnë vërdallë nëpër zyrat tona”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010045051574707
array(1) { ["section"]=> string(118) "avokatja-e-shtetit-hicka-prokuroria-t-i-jape-fund-kallezimeve-politike-gjoja-hetues-vijne-verdalle-ne-zyrat-tona-23183" }