Hapësire reklamuese

Politikë

Avokati Spartak Ngjela paralajmëron rikthimin në politikë  

Shkruar nga Newsbomb
Avokati Spartak Ngjela paralajmëron rikthimin në politikë  

Avokati Spartak Ngjela ka lënë të hapur mundësinë për rikthim në politikë, me partinë “Ligj dhe Drejtësi”.

Edhe pse nuk preferoi të jepte shumë detaje, Ngjela u shpreh se nuk ka një skemë të qartë, por rikthimi pritet për zgjedhjet e 2025. Në një intervistë televizive, ai tha se partia e tij është e deklaruar, pavarësisht se nuk është aktive gjithë kohës.

Pjesë nga intervista

Ju keni një parti politike “Ligj dhe Drejtësi”. E keni menduar rikthimin fuqishëm me aktivitet të plotë në politikë?

Spartak Ngjela: Do të shohim. Unë e kam vetëm parti të deklaruar, si parti elektorale. Nuk e kam aktive gjatë gjithë kohës.

Çfarë të bind dhe nuk të bind për këtë pjesë për shembull? Për këtë që ndodhi.

Spartak Ngjela: Ka shumë gjëra që njeriu nuk mund t’i thotë dot, sepse nuk mund të jetë i bindur për vërtetësinë. Kam një optikë që më thotë se nuk mund t’i pranosh shumë prej tyre. Mund të jem unë i gabuar, më kupton. Kam lirinë time.

Po, por një situatë e amullt siç është kjo në politikën shqiptare mund të shfrytëzohet nga palët e tjera? Nga ju përshembull ose palët e tjera.

Spartak Ngjela: Nuk është se nuk kam një skemë, por të shohim nëse do ta realizojmë ose jo.

Në vitin 2025?

Spartak Ngjela: Po.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese