Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Avokati refuzon të mbrojë të dyshuarin për vrasjen e 18-vjeçares: Rasti është shumë i ndjeshëm

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Avokati Avni Hysiqi ka refuzuar që të mbrojë shtetasin A.S., i cili akuzohet se së bashku me Dardan Krivaqën kanë vrarë një 18-vjeçare në Ferizaj të Kosovës.

Avokati ka refuzuar ta mbrojë të arrestuarin si të dyshuar për vasjen duke thënë se ngjarja është shumë e ndjeshme.

 “Nuk po du mu deklaru kurgja lidhur me rastin sepse është shumë ndjeshëm. Ai nuk ka deklaruar asgjë vetëm ka thënë se i kam dëgju disa bërtima. Bile unë as nuk do ta mbroj fare, pasi rasti është shumë i ndjeshëm. Nuk do ta pranoj këtë rast, le ta gjen një avokat tjetër se unë as që merrem me të”, ka thënë avokati Avni Hysiqi, i caktuar si mbrojtës sipas detyrës zyrtare për të dyshuarin A.S., shkruajn mediat kosovare.

Më herët u bë me dije se Krivaqa ishte bashkëjetuesi i 18-vjeçares, ndërkohë që shoku i tij me ininciale A.S u arrestua më herët nga Policia e Kosovës.

Të dy këta shtetas ushtruan dhunë deri në vdekje ndaj të resë dhe më pas shkuan e lanë të pajetë në dyert e spitalit.

Lexo edhe: “Kriminel, qelbësirë”, komentuesit “masakrojnë” në rrjetet sociale 29-vjeçarin që vrau bashkjetuesen e tij: Një herë tjetër ka tentuar të vrasë…

Lexo edhe: DEL FOTOJA/ Vrau bashkëjetuesen 18-vjeçare, ky është autori i shpallur në kërkim

Lexo edhe: Kjo është 18-vjeçarja që u vra nga bashkëjetuesi dhe shoku i tij

Lexo edhe:U dërgua e pajetë në spital, 18-vjeçarja bashkjetonte me njërin nga të dyshuarit, Policia: E keqtrajtuar fizikish, e reja kishte plagë të shumta

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img