Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Avokati justifikon Adriatik Llallën: Sipërfaqen e tokës që ia kanë sekuestruar e bleu me lekët që i ati mori nga dëmshpërblimi si i përndjekur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Avokati i Adriatik Llallës, Sokol Hazizaj, ka justifikuar klientin e tij përsa i përket sipërfaqeve të tokës që i janë sekuestruar ish-kryeprokurorit, të cilat i kaluan shtetit.

Ai tha se Llalla e ka blerë tokën me lekët e të atit, me këtë të fundit që i mori si dëmshpërblim pasi kishte bërë burg si i përndjekur.

“Pasuritë nuk janë blerë gjatë kohës kur ka qenë Prokuror. Babai i Lallës ka qenë në burg dhe ka marrë shpërblim si i përndjekur. 20 milion është blerë me paratë e të përndjekurit politik.Nëse flasim për histori standardesh dhe gjykimi, është gjë tjetër. Pa cituar defektet proceduriale të gjykimit, me këtë vendim janë shkatërruar 2 momente, ajo vlera 98 milion është pasuri e rivlerësuar për shkak të ligjit, pra nuk vlen pasuria aq. Nëse ky vendim e konstaton ligjin e rivlerësimit të pronës gabim, atëherë pranojmë atë. Së dyti, ky vendim ka rënë dhe bie ndesh me institutin e kontratës, që do të thotë midis shitësit dhe blerësit, parimet janë ndryshe. Unë po flas për standardin ligjor”, tha avokati Hazizaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img