Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Avokati i njohur zbulon ‘zëvendësuesin’ e Lulzim Bashës në krye të PD-së

spot_img

Lajme të ngjashëm

Avokati Spartak Ngjela, i ftruar në emisionin e gazetares Rudina Xhunga në Vizion Plus, ka komentuar reagimin e figurave demokrate, kundër Bashës.

 

Ngjela tha se Topalli me reagimin e saj, tregoi se është demokrate, ndërsa Eduard Selami ka një arsye tjetër që nuk po firmos asnjë nga kërkesat.

“Pse të firmosë Selami? Ai është konkurrent. Besoj se do të konkurrojë për kreun e PD. Varet se çfarë mbështetje do të ketë. PD është një parti perëndimore. Nëse del një figurë që ka mbështetjen e perëndimit dhe të tjerët nuk e kanë,  atëherë do fitojë ai që ka përkrahje e perëndimit. Të shikojmë garën për të parë se kush do të marrë mbështetje”, tha Ngjela

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img