Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Avokati i Kadri Veselit kërkoi lirimin e tij, ja çfarë vendosi gjykata në Hagë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

05916f2abae87ca8d048ae600526e20a

Gjykata Speciale ka refuzuar kërkesën për lirimin nga paraburgimi të Kadri Veselit.

Avokati i tij, Ben Emmerson, kishte kërkuar që klienti i tij, Kadri Veseli të lirohet përkohësisht nga paraburgimi, duke ofruar një listë me kushte që do të plotësoheshin nëse Veseli do të lirohej.

Sipas mediave kosovare, vendimin për refuzimin e kërkesës e ka marrë gjykatësi Nicolas Guillou.

“Gjyqtari i procedurës paraprake konkludon se ekziston rreziku që z. Veseli të ikë, pengojnë përparimin e procedurave të Dhomave të Specializuara ose kryejnë krime të mëtejshme kundër tyre perceptohet si në kundërshtim me UÇK-në, përfshirë dëshmitarët që siguruan provat në SPO dhe / ose pritet të paraqiten para Dhomave të Specializuara . Gjyqtari i procedurës paraprake do të vlerësojë më poshtë nëse këto rreziqe mund të adresohen në mënyrë adekuate nga Kushtet e propozuara”,- thuhet në dokumentin e publikuar.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img