Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
51 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022
spot_img

Avokatët e Durrësit “braktisin” kolegët, i kthehen gjyqeve pas bojkotit të javës së kaluar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pasi bojkotuan seancat gjyqësore për 4 ditë me rradhë, kjo e hënë i ka gjetur avokatët e Durrësit në gjyqe.

Ditën e sotme dhoma e avokatisë së Durrësit 244 anëtarë po vijon normalisht përfaqësimin në seancat gjyqësore.

albsig

spring

Javën e kaluar u shtynë rreth 212 seanca gjyqësore nga 300 të planifikuara në gjykatën e shkallës së parë.

Dhjetra seanca të tjera gjyqësore janë shtyrë në gjykatën e apelit dhe atë administrative të Durrësit.

Ndërkohë, ditën e djeshme dhoma e Avokatëve në Shkodër, tha se të bojkotojë pa afat të gjitha seancat gjyqësore, si shenjë proteste ndaj hartëts së re, e cila parashikon mbylljen e gjykatës se Apelit në kryeqendrën e veriut.

Avokati Anton Kosteri u shpreh se nëse nuk reagohet ndaj kësaj mase, nuk përjashtohet edhe mundësia e grevës së urisë. Edhe avokatët në Vlorë kanë vendosur bojkot të plotë pa afat të të gjitha seancave gjyqësore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img