Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

‘Avni Rustemi po rrotullohet atje në varr’, Balla: Zyra e presidentit duket liruar urgjent! Prej sot në këtë Kuvend…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d950bb73e016a0e1ec893150add82ce8

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla u shpreh sot nga foltorja e Kuvendit se Partia Socialiste bashkëpunon me këdo por kushte nuk pranon.

Gjatë fjalës së tij Balla përmendi edhe Avni Rustemin, i cili sipas tij po rrotullohet ka disa ditë në varr, pasi emrin e tij po e shpërdorojnë njerëz që s’ kanë lidhje me të.

‘Avni Rustemi po rrotullohet atje në varr se po ja shpërdorojnë emrin njerëz që s’ kanë lidhje me të.

Ky kuvend duhet ta refuzojë dekretin e presidentit aktual të Republikës i cili veçse u kujton shqiptarëve se është pjese e një grupi i cili bën gjitçka për të penguar reformën në drejtesi.

Ajo zyrë duhet liruar urgjent! Zgjedhjet e  30 qershorit ndodhën, fitoi e drejta kushtetuese e çdo shqiptari për të votuar, keqardhje për këdo që nuk votoi.

Duhet ta lexojnë mirë 30 qershorin, duke falenderuar SHBA, misiont te tyre diplomatik , faleminderit BE dhe OSBE.

Ne nuk kemi fituar vetëm betejën zgjedhore të rradhës, por kemi fituar luftën për zgjedhjet e të gjitha radhëve në Shqipëri. Prej sot në këtë Kuvend nuk do të ketë më kurrë bojkot kurrë djegie mandatesh e kurrë më parti molotovësh e as fronte armiqësore politike.

Ju e patë vetë sa tërhiqeshin nga dhuna vendi binte në qetësi. Zgjedhjet e 30 qershorit konfirmuan edhe fitioren e padiskutueshme në 2017, kemi marrë të njëjtën votë popullore që morën në 2017. Mandati i këtij Kuvendi është legjitim. Përpjekjet për të shpikur lajmet me tabelat përfundimtare në bashki, por nuk ka asnjë bashki të vetme që të ketë vota ta kontestuara’, u shpreh Balla.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img